Torso kobiece
Typ: malarstwo
Technika: olej na płótnie
Wymiary: 73 x 54 cm
Aktualny właściciel: nieznane
Obecne miejsce przechowywania: nieznane
Uwagi dotyczące historii obiektu:

Obraz znajdował się w posiadaniu bratowej malarza Johanny van Gogh-Bonger, od której nabył go Paul Cassirer. Marszand sprzedał płótno w 1910 roku Johannesowi Guthmannowi, który w 1921 roku przeniósł swą kolekcję do Szklarskiej Poręby. Po tym roku obraz trafił do zbiorów Leo Lewina, a przed 1929 rokiem znalazł się w posiadaniu G. Schweitzera w Berlinie. Od 1932 roku należał do prywatnej kolekcji w Paryżu, a później do paryskiego zbieracza André Weil. Od niego w 1952 roku płótno zostało zakupione przez Waltera Feilchenfelda z Zurychu, a dwa lata później trafiło do nowojorskiej Richard Felgen Gallery. Od 1965 roku należało do kolekcji Harrego Spiro z Nowego Orleanu. W 2003 roku zostało wystawione na licytacji w nowojorskim salonie firmy Sotheby's.

Bibliografia:

Jacob-Baart de la Faille, L'Œuvre de Vincent van Gogh, Catalogue raisonné, ouvrage accompagné de la réproduction de plus de 1.600 tableaux, dessins, aquarelles et gravures du Maître, Paris/Bruxelles, 1928, nr 216

Autorzy tego wpisu:
  • Magdalena Palica
Data publikacji: 30 / 11 / 2009
Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu – Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
Wszelkie informacje sa udostepniane na licencji Creative Commons