Aktualności

Polecamy projekt "Warszawa kolekcjonerska"

Opublikowano: 05 / 03 / 2014

Zachęcamy do odwiedzenia portalu poświęconego kolekcjom zgromadzonym przez miłośników sztuki w Warszawie w drugiej połowie XIX i na początku XX wieku. Projekt ma na celu przybliżenie sylwetek wielu zbieraczy, których kolekcjonerski dorobek wciąż pozostaje nieznany, np. Leona Franciszka Goldberga-Górskiego, Bronislawa Krystalla, Edwarda Rejchera czy Gustawa i Julii Wertheimów.

Cykl wykładów o kolekcji Schauberta

Opublikowano: 05 / 03 / 2014

Serdecznie zapraszamy do Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego na wykłady poświęcone zabytkom stanowiący niegdyś część kolekcji znanego architekta Eduarda Schauberta (1804-1860). Liczne antyki zgromadził on podczas wieloletniego pobytu w Grecji, gdzie pełnił funkcję nadwornego architekta króla Otto I.

70 rocznica śmierci Edvarda Muncha

Opublikowano: 23 / 01 / 2014

Właśnie minęło 70 lat od śmierci Edvarda Muncha, tym samym jego twórczość znalazła się w tzw. domenie publicznej. Dzięki temu możemy zaprezentować fotografie dzieł malarza znajdujące się niegdyś w rękach wrocławskich zbieraczy.

Obrazy z dawnych wrocławskich kolekcji w zbiorze Gurlitta

Opublikowano: 21 / 11 / 2013

Wśród ponad 1400 dzieł sztuki odnalezionych w monachijskim mieszkaniu Corneliusa Gurlitta, syna współpracującego z nazistami marszanda Hildebranda Gurlitta, wiele pochodziło z żydowskich zbiorów.

Zapraszamy na wystawę "Malarstwo niemieckie od klasycyzmu do symbolizmu"

Opublikowano: 03 / 04 / 2012

Od 2 kwietnia do 20 maja we wrocławskim Muzeum Narodowym można podziwiać około 130 obrazów powstałych od drugiej połowy XVIII wieku do początku XX wieku. Wizytówką ekspozycji jest alpejski pejzaż Josepha Antona Kocha pochodzący z dawnych zbiorów rodziny von Ingenheim.

W Pawłowicach zawisną kopie obrazów z kolekcji Kornów

Opublikowano: 03 / 04 / 2012

Z inicjatywy profesora Jerzego Monkiewicza z Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt Uniwersytetu Przyrodniczego w należącym niegdyś do Kornów pałacu w Pawłowicach znajdą się kopie obrazów z ich dawnej kolekcji. Wśród nich "Ogród w Kissingen" Adolpha Menzla, "Młoda ogrodniczka" Christiana Dietricha, "Martwa natura" Philippa Sauerlanda oraz "Król Prus Wilhelm I przy sarkofagu swej matki" pędzla Antona von Werner.

Wystawa dawnych widoków Śląska w Pałacu Paulinum

Opublikowano: 10 / 02 / 2012

W imieniu Fundacji Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jelenigórskiej zapraszamy w piątek 11.02.2012 o godz 16.00 do Pałacu Paulinum na kolejną odsłonę wystawy „Podróże w czasie” - dawne widoki Śląska na grafikach z kolekcji Haselbacha".

Starsze aktualności

Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu – Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
Wszelkie informacje sa udostepniane na licencji Creative Commons